קהילה בצמיחה

חיילים ומלש"בים, לידיעתכם...

התמונה של אבי ברוך
תמונה מהערך חייל בויקיפדיה

סיוע של המועצה בקשיי חיילים בשירות הצבאי או בסיוע לנוער לקראת גיוסו, בעזרתו של אבישי טבת.

המועצה מסייעת למי שנתקלו בקושי או משבר במהלך השירות הצבאי, או לחליפין נוער שנתקל בקשיים לקראת גיוסו. השירות ניתן באמצעות אבישי טבת קצין נפגעים במילואים. אבישי עובד שנים בסיוע לחיילים לקראת ובמהלך השירות מטעם התנועה הקיבוצית, יש לו ידע וקשרי עבודה רבים שיכולים לסייע בקשר עם הצבא. בנוסף לכך אבישי מלווה ומסייע לחיילים שנפגעו במהלך שירותם הצבאי בהגשת תביעות למשרד הביטחון וקבלת זכויותיהם.
בעבודתו עם תושבי המועצה, אבישי סייע לחיילים במשבר בתוך שירותם הצבאי. הקשר המסור עם החייל הנמצא במשבר, התמיכה בו ובמשפחתו, תוך הסבר מציאותי של פעולות הצבא כמו גם הקשר עם הגורמים בצבא וסיוע בחיזוק החייל מתוך הצבא מביאים לתוצאות מרשימות. חיילים שהיה סיכוי כי ינשרו ממסלול או אף יעזבו את הצבא, חזרו למסלול המתאים להם וסיימו שירות מלא. לאבישי הגיע נוער לקראת גיוסו, שהיה מאוכזב מהשיבוץ שהוצע לו על ידי הצבא. אבישי עזר לבני הנוער להבין את המערכת הצבאית ואת צרכיה לצד בדיקה של אפשרויות שיבוץ נוספות עם הצבא עבור אותו מועמד. כיוונים אילו הביאו פעמים רבות לשיבוץ מתאים יותר ולשביעות רצון גבוהה יותר בזמן הגיוס, שגם לאחריו אבישי מעורב ומלווה מרחוק את השתלבות החייל במסלול ההכשרה. כפי שנאמר אבישי מלווה מספר משפחות של חיילים שנפגעו במהלך שרותם הצבאי ומגישים תביעה למשרד הביטחון לקבלת הסיוע והזכויות המגיעות להם.
משפחות של תושבי נופית שנתקלות בקשיים של ילדיהם בקשר עם הצבא מוזמנות לפנות לנבו פיק העובד הסוציאלי של נופית שיקשר אותם עם אבישי טבת. משפחות כנ"ל מתושבי המועצה מוזמנות לפנות לעובד הסוציאלי של הישוב שבו מתגורר החייל.

התמונה מהערך חייל בויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.